تفاوت پکیج های زمینی و مرکزی با موتورخانه های شوفاژ

تمامی پکیج های مرکزی تولیدی شرکت آلپ به گونه ای طراحی گردیده که از اتلاف انرژی از اگزوز و بدنه دستگاه جلوگیری به عمل آید

در ساختار پکبج هاب زمینی آلپ در مسیرهای حرارتی موانعی به وجود آمده تا اشتعال حاصله با این موانع برخورد کرده و حرارت دیگ و مخزن دستگاه بالا می رود و این حرارت همراه با آلاینده های زاید از اگزوز دستگاه خارج نمی شود.در حالکیه در هنگام استفاده از موتورخانه های مرکزی خود مصرف کننده متوجه پرت حرارتی دستگاه می گردد.

در حین کارکرد پکیج های زمینی آلپ می توان خروجی (دودکش)و بدنه دستگاه را لمس کرد بگونه ای که گرمایی حس نمی شود.

ولی در هنگام کارکرد موتورخانه های شوفاژ نمی توان نزدیک بدنه دستگاه شد زیرا انرژی را از بدنه و اگزوز دستگاه تلف می کند.

تمامی پکیج های زمینی و مرکزی این شرکت بگونه ای طراحی گردیده تمامی دیگ – منبع انبساط – منبع دوجداره و تمامی متعلقات داخل دستگاه طعبیه گردیده.

ولی برای استفاده از موتورخانه های مرکزی نیاز منبع انبساط پشت بامی و یا حمامی – پمپ جداگانه – منبع دوجداره – و... می باشد.

برای نصب و راه اندازی موتورخانه های مرکزی شوفاژ نیاز به فضای بخصوص و مکان خاصی داشته و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد.

در حالیکه برای استفاده از پکیج های مرکزی حداکثر فضای موردنیاز 1.5 متر مربع می باشد.

در استفاده از موتورخانه های شوفاژ مصرف کنده متحمل هزینه های نگهداری بسیار زیادی شده در حالیکه در پکیج های زمینی و مرکزی هزینه های نگهداری حذف گردیده است.

بعلت عدم ایزولاسیون سیستم موتورخانه های مرکزی – نیاز به عایق بندی دارد در حالیکه پکیج های زمینی دارای ایزولاسیون سه لایه ای از جنس EPDM کره می باشد.

موتورخانه های مرکزی شوفاژ نیاز به سیستم لوله کشی پیچیده و هزینه بری داشته ولی برای نصب پکیج های زمینی سیستم کالکتوری حذف گردیده است.

هزینه اولیه پکیج های زمینی نسبت به هزینه موتورخانه شوفاژ یک سوم می باشد.

در خرید و نسب پکیج های زمینی و یا مرکزی دیگر نگران هزینه های اولیه نیستید زیرا در هنگام استفاده از پکیج های مرکزی بعلت کاهش مصرف سوخت هزینه اولیه طی طولانی مدت در اثر مصرف کم سوخت عودت داده می شوددر حالیکه در هنگام استفاده از موتورخانه های شوفاژ هزینه ها روز به روز افزایش می یابد.

هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه مرکزی بسیار بالاتر از پکیج های زمینی می باشد.

بعلت اشتعال کامل و عدم پرت حراتی در پکیج های زمینی نسبت به موتورخانه مرکزی دوده کمی ایجاد شده و به محیط زیست آسب نمی رساند

با این موارد به این نتیجه دست می یابیم که دیگر موتورخانه های مرکزی در موقعیت کنونی جایگاهی نداشته و برای تامین گرمایش موردنیاز از سیستم های بروز و بهینه استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات آلپ با شماره های داخلی شرکت تماس حاصل فرمایید.

مقاله های مرتبط

مخترع و اولین تولید کننده پکیج برقی در خاورمیانه