تفاوت موتورخانه ها و پکیج مرکزی

پکیج های مرکزی و زمینی آلپ به علت مصرف کم سوخت و بسیار از موارد دیگر که در ذیل به ان اشاره خواهد شد به عنوان پکیج های جایگزین موتورخانه های قدیمی شوفاژ شناخته شده و مورد استفاده عموم مردم ایران و حتی خارج از ایرات قرار گرفته است.

تفاوت پکیج مرکزی و موتورخانه :

  • 1)پکیج های مرکزی به علت طراحی نوین و مطابق با استاندارد روز اروپا و با طراحی مهندسین روز ایران طراجی گردیده ولی در حالیکه موتورخانه های قدیمی طرح اولیه دستگاه شوفاژ می باشد که تا کنون این سیستم بهینه نگریده و به همین علت مصرف سوخت پکیج های مرکزی نسبت به موتورخانه های قدیمی شوفاژ بسیار کم می باشد.
  • 2)برای نصب و راه نادازی سیستم موتورخانه مرکزی نیاز به مکان به خصوصی با ابعاد بالا می باشد زیرا تمامی قطعات این سیستم به صورت جداگانه و از شرکت های مختلفی خریداری شده و به صورت جداگانه لوله کشی می گردد که باعث اشغال فضای بسیار بزرگتری می گردد . در حالیکه در پکیج های مرکزی نیاز به تهیه هیچ گونه قطعه ای نمی باشد و تمامی قطعات موردنیاز داخل سیستم تعبیه شده و آماده نصب و راه اندازی می باشد.
  • 3)لوله کشی شوفاژ موتورخانه های قدیمی شوفاژ پیچیده بودن و مستلزم صرف زمان و هزینه بیشتر می باشد زیرا تمامی قطعات به صورت جداگانه لوله کشی می گردد به گونه ای که برای نصب منبع انبساط به سیستم موتورخانه های مرکزی باید به پشت بام آپارتمان و یا هر محیط دیگری لوله کشی گردد تا منبع انبساط پشت بامی مکمل سیستم گردد ولی در حالیکه در پکیج های مرکزی منبع انبسلط داخلی سیستم طعیبه شده و برای نصب این دستگاه فقط وصل به منبع سوختی (گاز و یا گازوئیل)و رفت و برگشت شوفاژ و آب گرم مصرفی کافیست.
  • 4)به علت طراحی نوین سیستم پکیج مرکزی برای ساخت محفظه داخلی و مبدل های این نوع پکیج از سیستم موانع تابشی استفاده گردیده و در مسیر محفظه احتراق موانعی قرار گرفته که راندمان دستگاه را به صورت قابل توجهی بالا برده است این نوع پکیج سه جداره بوده و دارای 12 پاس حرارتی می باشدو به علت طراحی بی نظیرش دارای راندمائ 90% می باشد به گونه ای که هنگام استفاده از پکیج های مرکزی با نزدیک شدن به دستگاه هیچگونه گرمایی احساس نمی شود به گونه ای که می توان دودکش و بدنه دستگاه را لمس نمود.در حالیکه در هنگام استفاده از از موتورخانه های مرکزی به وضح می توان شاهد اتلاف انرژی دستگاه شد. به گونه ای که با نزدیک شدن به دیگ دستگاه گرمای خروجی از بدنه دستگاه را می توان احساس کرد این اتلاف حرارتی تا حدی می باشد که نمی توان بدنه دیگ را لمس نمود و ایتنها به دیگ دستگاه ختم نمی شود به علت گسترده بودن سیستم لوله کشی موتورخانه ،حرارت و انرژی از طریق لوله ها و منبع انبساط پشت بامی نیز می باشد.
  • 5)سیستم داخلی پکیج های مرکزی دارای عایق EPDM بوده و دیگر نیازی به عایق کاری ندارد در حالیکه در موتورخانه های مرکزی دیگ شوفاژ ، منبع دوجداره ، منبع انبساط و سیستم لوله کشی باید عایق کاری گردد
  • 6)قیمت تمام شده موتورخانه های مرکزی برای مصرف کننده به علت لوله کشی گسترده و قطعات جداگانه بسیار بالا بوده و در حالیکه قیمت تمام شده پکیج های مرکزی آلپ یک سوم قیمت موتورخانه های قدیمی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

مقاله های مرتبط

مخترع و اولین تولید کننده پکیج برقی در خاورمیانه