استخر خود را به وسیله ی انرژی خورشیدی گرم کنید

استخر خود را به وسیله ی انرژی خورشیدی گرم کنید:

در حالیکه داشتن یک استخر در حیاط خود،روش فوق العاده ای برای وزش کردن و لذت بردن از خورشید در تابستان می باشد،استخرهای شنا به حذب کردن انرژی معروفند.

مسئله این است که حجم زیادی از آب،برای گرم کردن وجود دارد.

زمانیکه به نمحدودیت های جدی سوخت های فسیلی فراوان و ارزان پیشین پی می بریم ،انرژی گرانتر خواهد شد.

برخی از مرد به منظور لذت بردن از استخرهای خود،آنها را خارج از فصل گرم می کنند،که با هزینه انرژی بالایی همراه است.

قبل از اینکه حتی به گرم کردن استخر خود با استفاده از انرژی خورشیدی ،فکر کنید ،باید به کاهش انرژی و معیارهای بازدهی توجه داشته باشید .ممکن است بخواهید الگوهای مصرف خود را مورد بررسی قرار دهید .اگر نتوانم خارج از فصل استخرم استفاده کنم،آیا واقعا" برای من تفاوتی خواهد داشت؟ با وجود این ،چه کسی واقعا"می خواهد در هوایی سرد و خیس ،شنا کند؟همچنین ممکن است بخواهید استراتژی های به حداقل رساندن مصرف انرژی را مورد بررسی قرار دهید.آیا استخر شما ، در حال حاضر ،خارج از ساختمان و سر باز می باشد؟درجه حرارت افزایش می یابد ... بنابراین ،کل گرمایی که صرف استخر خود می کنید،بدلیل پراکنده شدن آن در هوا ،هدر می رود. این امر عاقلانه نیست . با ساختنوعی حصار بر روی استخر شما ،بخش عمده سرمایه ای که صرف سیستم حرارتی خورشیدی استخر خود کرده اید را بدست خواهید آورد.

هنگامیکه اقداماتی را به منظور به حداقل رساندن انرژی موردنیاز استخر خود به عمل می آورید ،می توانید پیشرفت هایی را در جهت گرم کردن آن با استفاده از انرژی مجانی خورشیدی ،شروع کنید .

در واقع چیز بسیار پیچیده ای در مورد یک سیستم حرارتی استخر خورشیدی وجود ندارد . از انجاییکه می بایست دمای آب را تا حدودی بالا ببریم.

می توانیم از بازتابنده های بدون لعاب ساده استفاده کنیم .

علت چیست: ما تصور می کنیم که ،آبی که شما از شیر اب گرم برای شستشو می گیرید ، به طور قابل ملاحظه ای داغ تر از دمایی است که شما انتظار دارید در آن شنا کنید . یک دستگاه آبگرمکن خورشیدی خانگی ،حجم اندکی از آب را تا دمای بسیار بالایی ، گرم می کند. بر عکس یک سیستم حرارتی استخر خورشیدی ،مقدار زیادی از آب را ،تا حد بسیار کمی گرم می کند.

تفاوت اساسی در اینجاست . به دلیل اینکه آب با سرعت بیشتری در حال گردش می باشد،کلکتورهای بدون لعاب ،می توانند بازدهی قابل قبولی را فراهم نمایند.

اما تمام موضوع این است:

در برخی شرایط اقلیمی گرم،ممکن است استخرها بیش از حد گرم شوند.کلکتورهای خورشیدی می توانند گرمای روزانه را ذخیره کنند . یا پمپاژ کردن آب از طریق کلکتورها درست ،تخلیه ی گرمای اضافه امکان پذیر می گردد.

این فناوری برای استخرهای کوچک در خانه مناسب تیست ،استخرهای بزرگ شهری نیز در بیشتر موراد توسط فناوری خورشیدی گرم می شوند. به عنوان مثال ،مرکز شنای بین المللی در سانتاکلارای کالیفورنیا 13000 متر مربع کلکتور خورشیدی ،2/1 میلیون گالن آب ر در یک روز گرم می کند.

توصیه:

Enerpod ، یک برنامه رایگان است که میتواند آنرا جهت شبیه سازی گرم شدن استخر شنای خود با استفاده از کلکتورهای خورشیدی بکار ببرید . با وارد کردن اطلاعاتی نظیر ، وقعیت نمود و نحوه ی پوشش استخر ،این برنامه قادر است دمای استخر شما در هر زمان را پیش بینی نماید.

فهرست عرضه کننده ها تعدادی از شرکت هایی که محصولاتی را برای سیستم حرارتی خورشیدی استخر شمار ارئه می نمایند را نام برده است.

آیا می بایست انرزی گرمایی خورشیدی را به طور مستقیم استفاده نمائیم؟

اگر ما تولید انرژی در مقیاسی وسیع را مورد بررسی قرار دهیم،تمامی نیروگاهها ،اعم از هسته ای ،ذغال سنگ ،گازوئیلی یا گازسوز،عمودتا گرما تولید می کنند و سپس از این گرما برای تولید بخار استفاده می نمایند،که پس از آن با استفاده از توربین های در حال چرخش برق تولید می کنند.

این بدان معناست که در حال حضار ،ما مانند باطری ها ،به طور مستقیم از مواد شیمیایی در تولید برق استفاده نمی کنیم.

ما ابتدا گرما را به عنوان واسطه،تولید می نمائیم که به موقع ،در تولید برق به کار می رود.

هنگامیکه به این مسئله پی می بریم ،سریعا در می یابیم که می توان انرژی گرمایی خورشیدی را جهت افزایش بخار برای تولید برق بکار برد و این دقیقا همان کاری است که در کرامر جانکش کالیفرنیا در حال حاضر انجام می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.