آشپزی خورشیدی

آشپزی خورشیدی:

چرا باید با استفاده از خورشید غذا پخت:

آشپزی خورشیدی جایگزین فوق آلعاده ای برای آشپزی سنتی است-به جای سوزاندن سوختو تولید انتشارات دی اکسید کربن با استفاده از الکتریسیته گرانبها، آشپزی خورشیدی ،انرژی طبیعی موجود در خورشید را مهار سازد .یک فعالین اجتماعی فوق العادع در یک روز آفتابی است. سیخ و منقل دیگر قدیمی شدند.آشپزی خورشیدی همانجایی است که قرار دارد،بدون کلنجار رفتن با کبریت و گیرانه ها،بدون خفه شدنبه خاطر دود و بدون سوسیس های سوخته-تنها امیدوار باشید که آسمان ابری نشود.

اگر چه هیچ سرآشپز تلوزیونی را نمی بینید که غذا را بر روی یک اجاق خورشیدی آماده کند .اما این بدان معنا نیست که آنها اصلا خوب نیستند – این تنها بدان معناست که سرآشپزهای تلوزیون فاقد قدرت تخیل تکنولوژی می باشند.

طرح های مختلف زیادی از اجاق خورشیدی وجود دارندکه همگی برای کار بردهای متفاوتی مناسب هستند – همگی به اصول مشابهی متکی هستند –متمرکز ساختن انرزی خورشیدی در یک ناحیه کوچک و سپس تلاش برای حفظ کردن حرارت .

راه حل های آشپزی خورشیدی در عین سادگی ،بسیار دقیق هستند و به معنای دقیق کلمه ،جهت استفاده در کشورهای در حال توسعه می باشند.بسیاری از کشورها ،از تاسیسات زیربنائی پیشرفته ای که ما در کشورهای غربی داریم ،بی بهره اند.

در خصوص آن بدین ترتیب تصور کنید –کشورهای پیشرفته از فبل،مقدار زیادی از انرژی را صرف پختن غذا می کنند-در کشورهای بزرگ مانند چین و هند که در حال رشد و توسعه می باشند ،اگر هر فردی بخواهد به سبک غرب زندگی کند ،منابع انرژی ما زودتر به پایان خواهد رسید ،اما چرا باید حتی در غرب ،به سبک غربی زندگی کنیم در حالیکه کارهائی مانند آشپزی خورشیدی می تواند بسیار جالب باشد – و اهدافی مشابه آشپزی سنتی را بدست آوریم ،یعنی گرم کردن یک محصول غذایی.

ساختن یک اجاق خورشیدی برای پخت هات داگ

مواد لازم :

پیل فتوولتاییک کوچک

نوار ارتجاعی و چرخ قرقره

موتور خورشیدی

تخته چند لایی

ابزار دندانه دار پلاستیکی کوچک و ابزار پلاستیکی بزرک که با هم جفت باشند.

قاب بندی

پیچ

آیینه اکریلی انعطاف پذیر

ابزار موردنیاز:

اره نواری

مته

فرز دستی (رنده گلویی)

این فهرست از ابزار برای ساخت مدلی لوکس می باشد-هات داگ گردان اتوماتیک یک فکر تازه ی عالی است،اما چندان ضروری نیست زیرا گرداندن آن با دست آسانتر است.اگر بخواهید مدل ساده تر و ارزان تری را بسازید،تحت چند لایه را با مقوا ،آیینه پلاستیکی را با ورقه های نازک ،جایگزین کرده و به جای استفاده از یک موتور برای گرداندن هات داگ بر روی سیخ کباب ،یک تکیه گاه برای سخ کباب ایجاد کرده و آنرا با دست بچرخانید.

ابتدا بایستی یک آیینه سهموی بسازی آیینه سهموی،تمام انرژی خورشیدی را جمع آوری کرده و آنرا بر روی هات داگ شما متمرکز می سازد. آیا تا به حال سعی کرده اید یک آیینه شیشه ای را خم کنید ؟این کار عملی نیست ،حداقل چیزی که بدست می اورید ،هفت سال بدشانسی است و بدتر از آن به دستانی خونین پایان می یابد .

ما چند حق انتخاب داریم ،راه(ساخت با هدف افزایش کیفیت )و راه(ارزان قیمت)گزینش ساخت با هدف افزایش کیفیت شامل خریدن تعدادی ایینه اکریلی انعطاف پذیر از اینترنت است . این آیینه اغلب بر روی سایت های حراجی در صفحات بزرگ مشاهده می شود. زیرا مردم از آن برای طراحی داخلی استفاده می کنند و گاهی اوفات نیز می توان آنرا در فروشگاههای ابزار باغبانی یافت ،زیرا آنرا در فروشگاههای ابزار باغبانی یافت زیرا افراد آنرا در مکانهای مهم باغ خود قرار می دهند تا آنرا بزرگتر نشان دهند.

آیینه اکریلی را می توان براحتی بدون ترس از شکستن آن خم کرد و همچنین دارای این مزیت می باشد که می توان آنرا تا حدودی بدون ترس از خرد شدن آن،سوراخ کرد.

اگر شما راه ارزان قیمت را انتخاب کرده باشید ،می توانید با استفاده از مقوای زنبوری که با چسب و سپس ورق نازک پوشانده شده است ،خود را نجات دهید ،توجه داشته باشید که بازدهی کلکتور شما چندنا خوب نخواهد بود ،زیرا سطح آن چندنا بازتابنده نیست .

با این حال به عنوان یک مدل نمایشی ،تا حدودی کار خواهد کرد .

پس از آن باید یک تکیه گاه برای آیینه بسازید –اگر می خواهید آنرا به طور کامل بسازید ،از تخته چند لا و قاب بندی استفاده کنید. یک مرز دستی ممکن است در دستگاه مفید واقع شود. شیاری که آیینه را نگه می دارد . اگر در حال ساخت یک مدل مقوایی زنبوری ارزان تر هستید ،تنها با بریدن چند ،لبه آیینه را مگه دارید.

اکنون باید دستگاه را به حرکن در آوریم . در اینجا چند انتخاب داریم شما می توانید یک تکیه گاه ساده برای سیخ کباب ایجاد کرده و هات داگ خود را با دست بچرخانید .

به عنوان راهی دیگر ،اگر وافعا احساس ماجراجویی دارید،می توانید یک موتور خورشیدی بسازید که سیخ کباب هات داگ شما را به طور خودکار می چرخاند. دریافتید که موتور شما به زحمت سیخ کباب را می چرخاند ،آنگاه با استفاده از یک انتقال دهنده نیرو سرعت موتور را کاهش دهید-در حالیکه گشت آور موتور را افزایش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.