پکیج گلخانه :

پکیج گلخانه :

پکیج های زمینی گلخانه ای مخصوص تامین گرمایش گلخانه ها طراحی شده و در این سیستم ملاک بر تامین مدار بسته گرمایشی می باشد زیرا از این سیستم برای تامین گرمایش بستر گل استفاده می شود.

مزایای پکیج گلخانه نسبت به دیگر دستگاههای گرمایشی :

 • کاهش مصرف سوخت :


  کاهش مصرف سوخت گلخانه یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پکیج های زمینی یا مرکزی گلخانه ای می باشد زیرا راندمان پکیج های گلخانه ای بسیار بالا بوده و در ضمن استفاده از سیستم شوفاژ برای تامین گرمایش گلخانه ها هماکنون مرسوم ترین نوع گرمایش در کشورهای اروپایی می باشد زیرا استفاده از مدار بسته گرمایشی :

  1. موجب تامین گرمایش از کف زمین یا حرارتی به صورت یکنواخت می شود.
  2. به هیچ عنوان آلودگی در محیط ایجاد نمی شود.
  3. میزان غلظت هوای سالن به صفر می رسد.
  4. اکسیژن هوا را نمی سوزاند.
  5. از هر پخش کننده حرارتی می تواند برای تامین گرمایش بهره گرفت.
  6. دیگر نیازی به اتوماسیون محیط برای تامین گرمایش یکنواخت نمی باشد.
 • عدم اشغال فضای گلخانه :

  یکی دیگر از مزایای استفاده از پکیج های گلخانه عدم اشغال فضای مفید گلخانه می باشد زیرا این سیستم نسبت به ابعاد مورداستفاده دارای حجم بسیار کوچکی می باشد که در خارج از سالن در یک اتاقک بسته نصب گردیده و گرمایش آن به داخل سالن از طریق لوله کشی انتقال می یابد.

 • تامین آبگرم بهداشتی :

  یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پکیج های گلخانه تامین آبگرم بهداشتی می باشد زیرا این سیستم دارای مدار باز گرمایشی بوده گه از این مزیت می توان برای استحمام کارکنان گلخانه یا در قسمت اداری گلخانه بهره گرفت و دیگر نیازی به استفاده از آبگرمکن برای تامین گرمایش نمی باشد.

  تامین گرمایش و آبگرم بهداشتی قسمت اداری گلخانه :

  بزرگترین مزیت استفاده از پکیج گلخانه ای تامین آبگرم بهداشتی و گرمایش محیط های ادرای گلخانه ها می باشد و دیگر نیازی به منبع حرارتی مجزا برای قسمت اداری گلخانه های صنعتی نمی باشد و در واقع از یک پکیج می توان برای تامین گرمایش قسمت اداری و سالن تولید بهره گرفت.

 • طول عمر بسیار بالای پکیج های گلخانه ای :

  به علت استفاده از سیال آب در این سیستم برای تامین گرمایش مدار بسته طول عمر این سیستم نسبت به کوره هوای گرم یا دیگر منابع حرارتی بسیار بالا می باشد زیرا دارای قطات اروپایی بوده و سیستم نوینی برای تامین گرمایش سالن گلخانه می باشد.

 • عدم ایجاد آلایندگی در گلخانه :

  به علت عدم نیاز به نصب دستگاه پکیج در داخل سالن همچنین محفظه احتراق بسته دستگاه موجب می گردد تا در استفاده از دستگاههای پکیج گلخانه هیچگونه آلایندگی وارد محیط نگردد.

 • هزینه نگهداری کم :

  جهت تامین گرمایش در گلخانه های صنعتی مصرف کننده مجبور به استفاده از چند دستگاه هیتر یا دیگر منابع حرارتی می باشد و این امر موجب افزایش هزینه های نگهداری می باشد در حالیکه در هنگام استفاده از پکیج های گلخانه های دستگاهی که برای تامین گرمایش می باشد یک عدد بوده که تا ده سال دارای خدمات پس از فروش می باشد.

 • بدون نیاز به انتقال گرما ازطریق نایلون :

  در استفاده از هیتر یا کوره هوای گرم برای تامین گرمایش حتما باید سرتاسر سالن نایلون کشی شود تا حرارت از طریق نایلون به نقاط مختلف سالن اتقال یابد در حالیکه در استفاده از پکیج های گلخانه دیگر نیازی به نایلون کشی نبوده و حرارت از طریق گرمایش از کف ، یونیت هیتر ،هواساز،فن کویل یا دیگر پخش کننده های حرارتی در سرتاسر سالن به صورت یکنواخت تامین می گدد.

 • بدون نیاز به اتوماسیون مجزا :

  دکنترل پکیج های گلخانه بسیار راحت بوده و تنظیم میزان دمای محیط سالن های گلخانه در استفاده از پکیج های گلخانه ای ار طریق تابلو فرمان پکیج انجام می پذیرد و در صورت سفارش مشتری قابل تولید به صورت هوشمند می باشد که دستگاه از طریق ارسال اس ام اس استارت خورده ویا خاموش می گردد ویا پخش کننده های حرارتی با کنترل از راه دور خاموش یا روش می گردد.

 • قابل استفاده با سوخت گاز یا گازوئیل و حتی دوگانه سوز :

  تمامی پکیج های گلخانه تولیدی گروه صنعتی آلپ به صورت دوگانه سوز طراحی گردیده که دستگاه قابل استفاده با سوخت گاز یا گازوئیل می باشد واین عمل از طریق تعویض مشعل دستگاه انجام می پذیرد در ضمن در صورت سفارش مشتری با استفاده از مشهل دوگانه سوز دستگاه قابل ارائه به صورت دوگانه سوز می باشد.

 • عدم سوزش محصول یا گیاه بر اثر حرارت مستقیم :

  یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پکیج های گلخانه عدم ایجاد خسارت از طریق حرارت مستقیم می باشد در هیتر و کوره هوای گرم یا منابع حرارتی که دارای حرارت مستقیم می باشد حرارت با سرعت بسیار بالایی به سمت محصول یا گیاه پرتاب می شود و این عمل باعث می شود که گیاه یا حاصل کیفیت خود را از دست بدهد و ای پژمرده شود در حالیکه در استفاده از پکیج گلخانه ای پخش کننده های حرارتی گرمایش را به صورت یکنواخت به هوای محیط انتقال می دهد و درجه دمایی محیط در تمامی نقاط سالن به صورت یکنواخت خواهد بود.

 • راندمان بالای پکیج گلخانه :

  یکی از بزرگترین مزیای پکیج گلخانه نسبت به دیگر منابع حرارتی راندمان بالای آن می باشد در کل پکیج گلخانه ای همانطور که از نامش مشخص است یه سیستم جمع آوری شده می باشد که در آن از تمامی قطعات بروز دنیا استفاده شده است.

  سیستم مبدل دستگاه به گونه ای طراحی شده حرارت از چندین پاس حرارتی عبور کرده و طی فرآیند استاندارد دمای خود را به داخل مبدل انتقال می دهد و نقطه قابل توجه اینجاست که در حیت خروجی آلاینده های حاصل از احتراق تنها پرت حرارتی که از دستگاه خارج می گردد 5 درصد از دودکش و 5 درصد از بدنه دستگاه می باشد در حالیکه دیگر محصولات حرارتی دارای راندمان 70 درصد می باشد.

  مشخصات عمومی پکیج های گلخانه ای :

  گروه صنعتی آلپ اولین تولید کننده پکیج های گلخانه در ایران هماکنون توانسته پکیج های تولید خود از ظرفیت 60000 تا 5000000 کیلوکالری ارتقاع دهد به گونه ای که بر اساس سفارش مشتری پکیج های گلخانه در ظرفیت های گوناگون قابل تولید می باشد.

  قطعات اصلی پکیج برای تامین گرمایش یا انتقال حرارت مبدل شوفاژ یا همان مدار بسته گرمایشی ،مبدل آبگرم بهداشتی،پمپ سیرکوله برای شوفاژ بر اساس ظرفیت دستگاه،ترمومتر ومانومتر، صفحه نمایشگر برای نمایش میزان دما،ایزولاسیون دو لایه،شاسی،منبع انبساط

مقاله های مرتبط

مخترع و اولین تولید کننده پکیج برقی در خاورمیانه