پکیج زمینی(گازی و گازوئیلی) :

پکیج زمینی(گازی و گازوئیلی) :

پکیج شوفاژ زمینی وسیله ای برای تامین گرمایش موردنیاز شوفاژ و همچنین آبگرم بهداشتی می باشد این دستگاه در سایزهای و ظرفیت های مختلف در شرکت قابل تولید بوده و برای محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز کار پکیج زمینی :

پکیج زمینی آلپ دارای مدار باز و بسته گرمایش که مدار باز برای تامین آبگرم بهداشتی بوده و از طریق مبدل مسی حلزونی که در داخل مخزن تعبیه گردیده است به صورت کاملا مجزا و به صورت کاملا بهداشتی تامین می گردد.

منظور از مدار بسته گرمایشی حجم ثابتی از سیال می باشد که در داخل شوفاژ و مبدل یا همان مخزن پکیج در جریان بوده و این حجم به صورت ثابت بوده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.مدار بسته گرمایشی از طریق محفظه احتراق دستگاه گرم شده و از طریق پمپ سیرکوله در داخل رادیاتور یا پخش کننده های حرارتی به جریان درآمده و گرمایش محیط موردنظر تامین می گردد.

مدار باز گرمایشی :

مدار باز گرمایشی همان آبگرم بهداشتی منازل می باشد که برای شست شو و استحمام مورد استفاده قرار می گیرد که در طراحی پکیج های زمینی برای تامین آبگرم بهداشتی از مبدل حلزونی مسی استفاده شده که بهترین گزینه برای تامین آبگرم به صورت کاملا بهداشتی و به صورت نامحدود می باشد.

نوع مبدل مورد استفاده برای سیستم پکیج زمینی مبدل لوله ای ساخته شده از فولاد سه میلیمتر می باشد که برای کاهش مصرف سوخت به صورت چهار پاس حرارتی تولید گردیده است.

چهار پاس حرارتی :

منظور از چهار پاس حرارتی رادیاتورهایی که برای جذب حرارت ایجاد شده بر اثر اشتعال مشعل ، می باشد که بر سر راه حرارت موانع ایجاد کرده و حرارت در داخل چهار عدد رادیاتور در جریان می باشد .

راندمان بالا :

راندمان بالای حرارتی در واقع جلوگیری از اتلاف حرارت یا همان پرت حرارتی می باشد پکیج های زمینی آلپ به گونه ای طراحی گردیده که دارای راندمان بالای 90 درصد بوده به گونه ای که هنگام استفاده از پکیج ،گرمایی از بدنه دستگاه احساس نمی شود و به راحتی می توان دودکش و خروجی دستگاه را با دست لمس کرد .

تولید شده به صورت پرتابل :

پکیج زمینی 60000 به صورت پرتابل و قابل حمل تولید شده و به راحتی قابل حمل تا محل نصب و اجرای پروژه می باشد به گونه ای که برای ثابت کردن دستگاه در محل نصب تمامی چرخ های دستگاه دارای قفل می باشد.

ایزولاسیون:

نوع عایق مورد استفاده جهت ایزوله کردن محصول EPDM ساخت کشور کره می باشد که با ضخامت 10 میلیمتر با رویه آلومینیومی 160 میکرون دور مخزن دستگاه پیچانده شده و راندمان دستگاه را تا میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مبدل مدار بسته گرمایشی :

مبدل مداربسته گرمایشی یا همان مبدل شوفاژ به صورت لوله ای طراحی شده و برای تامین گرمایش موردنیاز شوفاژ مورداستفاده قرار می گیرد.

منبع انبساط پکیج زمینی :

منبع انبساط مورداستفاده برای پکیج های زمینی آلپ به صورت تراکم اکسیژن بوده به گونه ای که داخل محفظه منبع به صورت خلاء بوده و با افزایش مقدار بار مدار شوفاژ مقدار معینی از آب شوفاژ با فشار زیاد وارد منبع شده تا حجم منبع را به میزان استاندارد برساند منبع انبساط مورداستفاده برای پکیج های زمینی با ظرفیت های گوناگون متفاوت می باشد و در واقع کار اصلی منبع انبساط تنظیم میزان بارمدار بسته گرمایشی می باشد.

ترمومتر و مانومتر :

کاره ترمومتر و مانومتر بر روی پکیج های زمینی نمایش میزان دما و بار آب شوفاژ و مبدل شوفاژ می باشد در واقع ترمومتر و مانومتر وسیله برای اندازه گیری میزان دما و فشار وارده بر پکیج می باشد.

آگوستات :

کاره آگوستات نصب شده بر روی تابلو فرمان دستگاه تنظیم میزان دمای شوفاژ می باشد که با تنظیم آگوستات بر روی هر دمایی دستگاه دمای مدار بسته را به حد تنظیم شده رسانده و اتوماتیک می کند.

پمپ سیرکوله :

پمپ سیرکولاتور به عنوان بخش اصلی پکیج شناخته شده زیرا از طریق این قطعه آب شوفاژ در مدار بسته به داخل رادیاتور ها با سرعت بسیار بالایی هدایت شده و عمل گردش آب در داخل مدار بسته انجام می پذیرد.

دکمه تابستانه و زمستانه :

دکمه تابستانه و زمستانه برای باز و بسته کردن مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد به گونه ای در فصل زمستان با فشار دکمه مسیر شوفاژ باز شده و از گرمایش رادیاتور می توان استفاده نمود و در فصل تابستان به رها کردن دکمه می توان مسیر شوفاژ را مسدود کرد زیرا نیازی به گرمایش شوفاژ نمی باشد.

طرز کار پکیج زمینی :

پکیج ها زمینی تولید گروه صنعتی آلپ به صورت گازی یا گازوئیلی و حتی دوگانه سوز می باشد که در این سیستم به عنوان منبع حرارتی حتما باید از مشعل استفاده نمود که نسبت به ظرفیت پکیج مشعل های مورد استفاده متفاوت می باشد.

در استارت اولیه دستگاه مشعل روشن گشته و با طول شعله استاندارد و بر اساس ظرفیت دستگاه حرارت را وارد محفظه احتراق دستگاه می نماید.

دستگاه پکیج زمینی دارای محفظه احتراق با چهار پاس حرارتی می باشد که حرارت از استارت اولیه شروع و در نقطه پایانی یعنی خروجی دستگاه 90 درصد از حرارت خود را به دیگ انتقال داده است در جداره داخلی پکیج مدار بسته گرمایشی قرار دارد که حجم ثابتی از مخزن می باشد و حرارت بر اثر آنتالبی حرارتی بین محفظه احتراق و مخزن شوفاژ ،گرمایش مدار بسته گرمایشی تامین گشته و دمای آب شوفاژ تامیزان 70 الی 90 درجه افزایش پیدا می کند.

در داخل مدار بسته کول مسی یا همان مبدل حلزونی قرار گرفته که حرارت مدار بسته از طریق کویل مسی به آب مصرفی انتقال پیدا کرده ودمای آب بهداشتی عبوری از مبدل به میزان 60 الی 70 درجه افزایش می یابد که برای استفاده بهداشتی وارد لوله کشی آبگرم منازل می گردد.

و مدار بسته گرمایشی از طریق پمپ به داخل رادیاتورها یا پخش کننده های حرارتی سیرکوله می شود.

مقاله های مرتبط

مخترع و اولین تولید کننده پکیج برقی در خاورمیانه